ANG-Byg-Aalborg-Overtagelse-U25
Overtag en veletableret vikar- og rekrutteringsforretning i Aalborg
Overtag en veletableret vikar- og rekrutteringsforretning i Aalborg
Har du erfaring fra byggebranchen og drømmer om at blive selvstændig?
Nu har du muligheden for at overtage en eksisterende og veldrevet vikar- og rekrutteringsforretning med fokus på byggebranchen i Aalborg.
Dette er ikke en nystartet virksomhed, hvor du skal bruge år på at opbygge kunder og omsætning. Du overtager en forretning med aktive kunder, stærke relationer i markedet og en dokumenteret vækst siden opstarten.
Den afgående franchisetager vil i en overgangsperiode modtager dækningsbidrag på de aktiviteter og aftaler, som vedkommende selv har etableret op til sin fratræden
Hvad får du?
Hvem er du?
Du kommer sandsynligvis fra byggebranchen som fx bygningskonstruktør, håndværker, byggeleder, entrepriseleder, projektleder, formand eller lignende.
Måske har du allerede ledelseserfaring eller erfaring med salg og kundekontakt. Det vigtigste er, at du har lysten til at drive din egen forretning og skabe relationer til både kunder og medarbejdere.
Erfaring med rekruttering og vikarbureau er ikke et krav – det lærer vi dig.
Derfor er stillingen ledig
Den nuværende franchisetager har valgt at stoppe af personlige årsager. Forretningen er sund, veldrevet og i fortsat positiv udvikling.
Der vil være en struktureret overdragelse, så du får de bedste forudsætninger for at fortsætte væksten fra dag ét.
Interesseret?
Kontakt Inge Brinch-Nielsen for en fortrolig dialog og hør mere om muligheden for at overtage en eksisterende forretning med et stærkt fundament og et stort vækstpotentiale.
Lignende annoncer
Testimonials
Vores vikars feedback